Jak napojit e-mail na mobil

Slavomír Kollert

27.11.2019

Délka čtení: 5 minut

Jak napojit e-mail na mobil?

Používáte svoje e-maily často, ale nemáte čas je řešit skrze desktopovou verzi? Co takhle napojit je na mobil a mít je kdykoliv při ruce? Nastavení je snadné. Spusťte si na svém chytrém telefonu aplikaci umožňující pracovat s e-maily (gmail aplikace / e-mail manager, ...) a dejme se do toho.

Tento návod je sepsán výhradně pro aplikaci gmail, ale i na jiných aplikacích je postup podobný. Vždy se ale nastavují stejné věci... Pod textovým návodem přikládám obrázkový návod.

1) Nahoře vlevo klikněte na hamburger menu (tri vodorovné čárky pod sebou), posuňte se dolů a klikněte na Nastavení. Poté už jen vyberte Přidat účet.

2) Dostanete na výběr z několika možností - Google, Outlook, Yahoo, Exchange a jiné. Vyberte Jiné.

3) Vyplňte svou e-mailovou adresu. Ta zpravidla bývá ve formátu: info@vase-domena.cz a poté klikněte na Manuální nastavení.

4) Z možností POP3 a IMAP vyberte pro vás nejlepší metodu synchronizace pošty. Doporučuji IMAP.

  • POP3: Zařízení se dívají na server, stáhnou dostupné e-maily a ze serveru smažou. Pokud používáte více zařízení, může být každý e-mail na jiném místě. Je obtížné je poté zpětně dohledávat. Vhodně je to ve chvíli, kdy máte omezen prostor na serveru.
  • IMAP: Zařízení se dívají na server, e-maily synchronizují, ale nemažou! Je tedy možné si stejný e-maily prohlížet na více zařízeních. Navíc pokud e-mail přesunete do nějakého adresáře, změna se provede na všech zařízeních. Nikdy tedy o e-mail nepřijdete.

5) Vyplňte Vaše heslo k e-mailu. Pozor - pokud v budoucnu změníte heslo, bude nutné ho změnit na všech zařízeních. Nebude jinak možné pracovat s e-maily na zařízeních, kde přetrvávají staré přihlašovací údaje.

6) Nastavuje se příchozí server. Přihlašovací jméno je Váš e-mail, heslo zůstává stejné a server změňte na email.kollertslavomir.cz. Pokud by se vás to ptalo na nastavení zabezpečení a portu, vyberte šifrované spojení SSL/TLS a číslo portu 993.

7) Obdobným způsobem, jako u kroku 6) se nastavuje odchozí server. Zde je zase nutné změnit SMTP server na email.kollertslavomir.cz. Je nutné zaškrtnout i volbu, že je přihlášení nutné. Pokud by se vás to ptalo na nastavení zabezpečení a portu, vyberte šifrované spojení SSL/TLS a číslo portu 465

8) Zde už jen vyberte jak často chcete e-maily kontrolovat, zda chcete být upozornění, zda chcete e-maily synchronizovat s Vašim zařízením a zda chcete automaticky stahovat přílohy. Osobně přílohy stahuji až ve chvíli, kdy je opravdu potřebuji, nikoliv automaticky. :)

9) V posledním kroku už jen napíšete jméno, pod kterým se mají e-maily odesílat. Může to být název Vaší firmy, vás nebo název nějakého produktu.

10) Hurá - máte nastaveno! :)


Obrázkový návod

Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil? Jak napojit e-mail na mobil?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace